12 wniosków z WHiBZ zarekomendowanych do finansowania w ramach EFS

W ramach tegorocznej edycji na kierunkach uznanych za strategiczne z punktu widzenia rozwoju Wielkopolski  dokonano przyznania stypendium i wsparcia towarzyszącego 100 stypendiów doktorantkom / doktorantom, których wnioski podczas oceny merytorycznej otrzymały najwyższą ilość punktów.

W roku akademickim 2013/2014 aż 12 wniosków zostało zarekomendowane do dofinansowania z Wydziału HiBZ, w tym 5 przypadło dla doktorantów z Katedry Żywienia Zwierząt i Gospodarki Paszowej, 3 dla doktorantów z Katedry Genetyki i Podstaw Hodowli Zwierząt, po jednym dla uczestników studiów doktoranckich z:  Katedry Fizjologii i Biochemii Zwierząt, Instytutu Zoologii, Katedry Hodowli Bydła i Produkcji Mleka;

Laureatom gratulujemy!!!

PROJEKT – MIĘSNA LEKCJA

Zrealizowany z  rozmachem i uwzględnieniem gustów młodego odbiorcy film o nazwie Mięsna Lekcja przekazuje wiedzę na temat wartości odżywczych mięsa i jego przetworów oraz znaczenia prawidłowej, zbilansowanej diety  w okresie dojrzewania.                       Film promuje nie tylko zdrowy styl odżywiania, ale także podpowiada bardzo realną do zrealizowania ścieżkę kariery zawodowej. W projekcie, który trafia do polskich szkół, doktorantka Katarzyna Rzewuska (KGiPHZ) jest autorem tekstu ulotki dołączonej do płyty, natomiast Anita Zaworska (KŻZiGP) bierze udział w realizacji projektu.

Film dostępny również na:

Mięsna Lekcja

https://www.youtube.com/watch?v=wFivPkdFPxw

Zawód Wędliniarz

https://www.youtube.com/watch?v=qSlG99g3xHg

Mięsna Lekcja

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki – wyjątkowe wydarzenie popularyzujące naukę

8 kwietnia 2014 roku XVII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki zawitał
do Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przedstawione wykłady, pokazy oraz warsztaty zostały przygotowane również przez doktorantów  Wydziału, m. in. Macieja Orsztynowicza („Co dzieje się w probówce? Od gamety do zarodka”), Joannę Szczechowiak („Krowa jako bioreaktor”), Katarzynę Przybylską i Katarzynę Żołnierowicz („Jak rozpoznać zwierzę, którego nie widać?”), Karolinę Kowalczyk („Tajemnice prosektorium”), Pawła Stefańskiego („Jak mieszkają krowy?”, oraz „Czy krowie potrzebny jest pedicure?”) a także przez Barbarę Stefańską („Jak ze słomy krowa produkuje mleko?).

DSC03635

DSC_0492

WIELKANOC MIĘSNE ŚWIĘTA

5 kwietnia 2014r. odbyła się na Starym Rynku w Poznaniu kolejna edycja cyklu imprez – promujących polskie mięso pod nazwą „Wielkanoc – Mięsne Święta POLSKA TRADYCJA”.

W samym sercu miasta oprócz atrakcji związanych z degustacją mięsnych potraw, była okazja poznać wiele  ciekawostek związanych z Wielkanocą. Szerokich działań w tym zakresie podjęli się doktoranci WHiBZ (Katarzyna Rzewuska, Barbara Stefańska i Anita Zaworska), którzy z pomocą studentów oraz wsparciem pracowników wydziału prowadzili warsztaty edukacyjne dla Wielkopolan.

Wydziałowy team

warsztaty edukacyjne