Informator

Aktualności

ibuk.pl - czytelnia on-line

13-04-2012

Do 12 maja 2012 roku zapraszamy do korzystania z dostępu testowego do serwisu polskich książek elektronicznych ibuk.pl

Serwis zawiera ponad 2800 książek publikowanych przez najważniejsze polskie wydawnictwa naukowe, m.in.: Wydawnictwo Naukowe PWN, Wydawnictwo Naukowo-Techniczne, Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne oraz Wydawnictwo Lekarskie PZWL. Zakres tematyczny udostępnionych publikacji to m.in.nauki matematyczno-przyrodnicze, medycyna, nauki ekonomiczne, nauki humanistyczne, prawo, informatyka.

Test potrwa do 12 maja 2012 roku.
Z testu wyłączone są publikacje wydawnictwa Wolers Kluwer Polska. Dostęp do ibuk.pl z komputerów zarejestrowanych w sieci Uczelni oraz poza siecią po zalogowaniu do serwera HAN (na stronie BG - zakładka „Dostępy testowe”)

Do końca okresu testowego (12.05.12) przyjmować będziemy propozycje tytułów które powinny znaleźć się w zasobach elektronicznych Biblioteki w przypadku zakupu serwisu ibuk.pl. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
upbggrom@up.poznan.pl lub beataj02@up.poznan.pl

Jak korzystać z ibuka

Czytanie książek w ibuku umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji specjalnych czytników. Uruchomienie programu wymaga włączonej osługi Javascript oraz Cookies, a także zainstalowanej wtyczki Adobe Flash Player w wersji 8 lub wyższej. Treść książki otwiera się na nowej karcie lub w nowym oknie (zależnie od przeglądarki WWW.) Przy udostępnionych pozycjach pojawia się przycisk "czytaj".
Wszystkie aktualności

9