Baza Passport GMID

03-04-2009

Biblioteka Główna uzyskała testowy dostęp do bazy Passport GMID (Global Market Information Database) wydawanej przez Euromonitor International.
Baza ta jest doskonałym narzędziem informacyjnym dla pracowników naukowych, dydaktycznych, studentów kierunków ekonomicznych oraz wszystkich zainteresowanych problematyką ekonomiczną i gospodarczą. Obejmuje takie dziedziny jak: ekonomia, biznes, marketing, nauki społeczne i humanistyczne, stosunki międzynarodowe, turystyka, zarządzanie.

Wejście do bazy

Test potrwa do 1 października 2009
Dostęp możliwy z komputerów zarejestrowanych w sieci Uczelni.

GMID zawiera:

• COUNTRY STATISTICS - ponad 1 milion statystyk demograficznych, makroekonomicznych, marketingowych sporządzonych dla 205 krajów całego świata. Samodzielnie można budować dowolne raporty od 1977 roku oraz tworzyć prognozy do 2020 roku.
  • COUNTRY PROFILES - profile krajów, zarys polityki i ekonomii dla 205 krajów całego świata.
  • LIFESTYLE STATISTICS - styl, tryb życia oraz zachowania konsumentów 80 krajów świata.
  • LIFESTYLE ANALYSIS - analiza rynków konsumenckich 80 krajów swiata.
  • MARKET DATA -GMID - sześcioletnia historia oraz pięcioletnie prognozy w zestawieniach statystycznych dla ponad 330 produktów konsumenckich (Fast Moving Consumer Goods – FMCG) pochodzących z 80 różnych krajów.
  • COMPANY PROFILES, MARKET SHARES AND PERFORMANCE INDICATORS - 6 tysięcy profili wiodących przedsiębiorstw i korporacji przemysłowych wytwarzających dobra konsumpcyjne, działających regionalnie w kraju, na terenie rynku danego państwa czy też całego świata.
  • INFORMATION SOURCES - dostęp do 35 tysięcy źródeł związanych z informacją biznesową i rynkiem globalnym.
  • MARKET ANALYSIS - ponad 17 000 raportów rynkowych przedstawiających wnikliwe, strategiczne analizy wielu sektorów rynku konsumenckiego, przemysłowego, sektora usług. Raporty te obejmują rynek globalny oraz rynki poszczególnych krajów.

Więcej informacji o Passport GMID

Pomoc "Pierwsze kroki"